HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Zimowa odzież robocza – zadbaj o komfort swoich pracowników
(2015-10-19)

Gdy zbliża się zima, wtedy warto skoncentrować się na tym, by zapewnić swoim pracownikom właściwy komfort. Odpowiednia odzież ochronna jest w tym przypadku kluczowa – jak wobec tego wybrać tę najlepszą?

 

kurtka-zima.jpg

 (fot. Berendsen)

W sprzedaży w firmach dostarczających odzież roboczą do dyspozycji jest szeroka gama różnego rodzaju produktów, a ich dopasowanie jest kluczowe. Kombinezony, kamizelki, kurtki, spodnie, bluzy polarowe, czapki, rękawiczki to tylko część z dostępnej w sprzedaży odzieży ciepłochronnej. Dobranie tej odpowiedniej to w związku z tym sprawa kluczowa, aby pracownicy nie tylko mogli wykonywać swoje zadania efektywnie, ale także komfortowo, co zimową porą jest naprawdę ważne.

Funkcjonalnie i ciepło

Dobrej jakości odzież zimowa przeznaczona dla osób pracujących na zewnątrz powinna spełniać szereg funkcji. To nie tylko zapewnienie im komfortu cieplnego, ale również wsparcie w prowadzeniu różnego typu czynności. To szczególnie ważne dla pracowników takich jak mechanicy i operatorzy maszyn, pracowników magazynów, w branży transportowej, również w rolnictwie i ogrodnictwie, branży budowlanej czy przemyśle ciężkim.

Głównym kryterium mającym znaczenie przy doborze odzieży ciepłochronnej jest przy tym temperatura otoczenia i ogólne warunki klimatyczne występujące na stanowisku pracy oraz, oczywiście, jej specyfika. W trakcie wysiłku fizycznego organizm wydziela ciepło, dlatego też nie można zapominać o tej kwestii w doborze odzieży ciepłochronnej.

Na co zwrócić uwagę?

Znalezienie odpowiedniej odzieży nie musi być skomplikowane, ale warto wiedzieć, na co zwracać uwagę. Dobra jakość to podstawa, ponieważ to właśnie dzięki niej kurtki, kamizelki, spodnie i innego rodzaju ubrania na zimę będą mogły posłużyć przez długi czas, dając pracownikom optymalne wsparcie.

Przy doborze odpowiedniej odzieży zimowej dla pracowników powinno się zwrócić uwagę przede wszystkim na następujące kwestie:

  • odpowiednie ocieplenie zapewniające wysoki komfort

  • funkcjonalne kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne z układem dopasowanym do specyfiki pracy

  • regulowane rękawy oraz dół kurtek, specjalna zakładka na napy przy suwaku, również stójka i kaptur, aby dawać dodatkową ochronę przed chłodem

  • trwałość i wytrzymałość dla najcięższych prac

  • dodatkowym atutem będą odblaskowe elementy, które poprawią widoczność

  • w przypadku pracowników pracujących intensywnie plusem będzie odpowiedni system wentylacji poprawiający cyrkulację powietrza i wygodę użytkowania

Zatem dobór odpowiedniej odzieży ciepłochronnej na zimowe dni to priorytetowa kwestia – jako pracodawca należy zapewnić pracownikom optymalny komfort podczas chłodnych dni i na jakości w tym przypadku nie warto oszczędzać.

Zimową odzież roboczą dostarcza firma Berendsen – w tej dziedzinie posiada szerokie doświadczenie i wielu zadowolonych klientów. Oferuje szeroką gamę solidnej odzieży dla najbardziej wymagających klientów. Świadczy wynajem i serwis odzieży roboczej i ochronnej.