Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Dzięki innowacyjnej technologii prania i czyszczenia MEWA realizuje zasady ochrony środowiska i zasobów naturalnych
(2015-09-25)

lm


Kwestie związane z ochroną środowiska od wielu lat stanowią priorytet dla firmy MEWA. Przedsiębiorstwo to realizuje strategiczne zarządzanie ochroną środowiska w oparciu o normę ISO. Już w 1997 roku otrzymało certyfikat w dziedzinie ochrony środowiska ISO 14001.


W zakładach firmy MEWA pranych jest rocznie 966 mln sztuk czyściwa oferowanego w systemie pełnej obsługi, tzn., że są one dostarczane klientom, następnie odbierane po zabrudzeniu, prane i zwracane do ponownego użycia. Łącznie w zakładach firmy MEWA w całej Europie poddawanych praniu jest dziennie ok. 330 ton tekstyliów oferowanych w systemie pełnej obsługi.

Stosując własną opracowaną technologię kaskadową, czyli specjalny system ponownego wykorzystania wody do płukania i prania, MEWA może zaoszczędzić do 50% wody w porównaniu z tradycyjnie stosowanymi technologiami prania. Nadająca się jeszcze do użytku woda jest odfiltrowywana z ostatniego płukania, uzdatniana i wykorzystywana ponownie w procesie prania. MEWA wykorzystuje biodegradowalne środki piorące i czyszczące, dozując je w możliwe minimalnych dawkach. W porównaniu z tradycyjnymi metodami prania obciążenia środowiska naturalnego jest w tym przypadku o ponad 85%niższe.

Zaawansowana technika dla ochrony środowiska
Strategiczne zarządzanie ochrona środowiska realizowane jest w firmie MEWA m.in. poprzez stałe rozwijanie technologii służących ograniczaniu negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przykładami takich działań są:
-    termiczne przekształcanie odpadów w celu uzyskania energii
-    odzyskiwanie energii cieplnej
-    oczyszczanie ścieków
-    innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zasobów pozwalają firmie realizować zrównoważoną działalność i chronić środowisko.   

Stosując wymienniki ciepła, MEWA obniża zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody i pomieszczeń roboczych, oszczędzając tym samym znaczne ilości oleju opałowego. Do tego dochodzi termiczne wykorzystanie zanieczyszczeń wypranych z tekstyliów, jak np. zużyte oleje. Pozwala to pokryć do 80% zapotrzebowania na energię dla suszarek i ciągów pralniczych w trakcie prania czyściw. Zużyte w trakcie tego procesu powietrze jest uwalniane dopiero po jego starannym oczyszczeniu.
W procesie wstępnej obróbki fizykochemicznej ścieków usuwane są z nich w dużym stopniu zanieczyszczenia i szkodliwe substancje. Ostatnia frakcja zanieczyszczeń jest usuwana przez bakterie w trakcie etapu biologicznego oczyszczania. W ten sposób MEWA uzyskuje w procesie uzdatniania ścieków stopień czystości wynoszący 99,8%.

MEWA Textil-Management

MEWA lider PL.jpg

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 42 placówki, oferując odzież zawodową i ochronną, czyściwa tekstylne, maty podłogowe, absorpcyjne maty olejowe, jak też urządzenia do czyszczenia części w ramach pełnej obsługi. W uzupełnieniu można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 4900 pracowników obsługuje ponad 172 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2014 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 583 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA, jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2013 roku wydawnictwo Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2015 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.

www.mewa-service.pl

Filmy o MEWA Textil-Management: http://www.youtube.com/user/mewaPOL.

MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
Email: biuro@adiunctor.pl

 

Zdjęcia: MEWA

mw15

Od lat ochrona środowiska jest jednym z najważniejszych zadań dla firmy MEWA.

mw215

MEWA uzyskuje w procesie uzdatniania ścieków stopień czystości wody wynoszący 99,8%.

mw315

Powstające w trakcie procesu czyszczenia powietrze jest uwalniane po jego oczyszczeniu.