Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Profesjonalne akcesoria do sprzątania
(2015-08-21)

Utrzymanie czystości w miejscach użytku publicznego takich jak: urzędy, przychodnie, dworce, centra handlowe, biura itp. jest bardzo trudne. Każdego dnia przychodzi do nich duża liczba osób. Dodatkowo każdy na nogach ma to samo obuwie, w którym chodził po dworze. W znacznym stopniu wpływa to na zwiększenie liczby zanieczyszczeń powstających w takich miejscach. Chcąc utrzymać je w należytym porządku zazwyczaj konieczne staje się zatrudnienie ekipy sprzątającej, która wyposażona w odpowiedni sprzęt zadba o utrzymanie czystości. W artykule podpowiadamy, co przyda się ekipie sprzątającej.

wozek.jpg

Po pierwsze: środki czystości

Podstawowymi akcesoriami potrzebnymi podczas sprzątania są odpowiednie środki czystości. Dzięki nim czyszczone powierzchnie szybciej odzyskują dawny blask. Bardzo ważne jest także wykorzystanie preparatów dezynfekujących, które niszczą bakterie i blokują rozwój drobnoustrojów. Warto pamiętać, że środki chemiczne powinny być dostosowane do rodzaju zabrudzeń i czyszczonych powierzchni. Innych detergentów użyjemy czyszcząc sanitariaty, a innych szorując blaty kuchenne. Myjąc podłogi też musimy odpowiednio dobrać preparat, który jednocześnie usunie wszystkie zabrudzenia, jak i ochroni podłogę przed ich ponownym osadzaniem. Z pomocą dobrze dopasowanych chemikaliów znacznie łatwiej będzie sobie poradzić z brudem i kurzem. Korzystanie z profesjonalnych detergentów jest szczególnie ważne dla ekip sprzątających, które każdego dnia walczą z silnymi zabrudzeniami.

Po drugie: wózki sprzątające

Są to urządzenia, bez których utrzymanie czystości na terenach wielkopowierzchniowych byłoby bardzo trudne. Tego typu sprzęt jest wykorzystywany najczęściej w: galeriach handlowych, sklepach, hotelach, biurach, bankach, restauracjach, szkołach oraz w obiektach sportowych. Przeznaczenie wózków sprzątających jest bardzo szerokie. Z powodzeniem można ich używać w różnych miejscach, które wymagają regularnego sprzątania i jednocześnie zajmują duży teren. Warto zauważyć, że pokaźny metraż ciężko byłoby przemierzyć ze zwykłym wiadrem i mopem. Dlatego też większość ekip korzysta właśnie z wózków sprzątających. Dzięki temu, że posiadają one kółka, przemieszczanie się jest znacznie ułatwione. Dodatkowo usprawnia to i przyspiesza proces sprzątania.

Standardowo wózki sprzątające składają się z jednego lub dwóch wiader. Umieszczone na nich pojemniki mogą służyć do zbierania dwóch rodzajów śmieci bądź innych nieczystości. Z powodzeniem można napełnić je także wodą, która podczas sprzątania posłuży jak woda czysta i woda brudna. Dzięki temu nie będziemy musieli, co chwilę jej wymieniać. Wózek sprzątający może być uzupełniony również o akcesoria sprzątające np. wyżymarkę. W sklepach można znaleźć różne rozmiary wózków, te o standardowej wielkości oraz te nieco mniejsze, które zmieszczą się w każdym pomieszczeniu. Praca z wykorzystaniem tego rodzaju sprzętu jest znacznie łatwiejsza i szybsza. Dodatkowo wykorzystanie wózka sprzątającego znacznie skraca jej czas. Tego typu sprzęt, jak również urządzenia do czyszczenia parą, można kupić za pośrednictwem firmy Dawo.