HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Podłoga w miejscu publicznym – jak utrzymać ją w czystości?
(2015-07-21)

Problemem miejsc publicznych jest to, że trudno w nich o utrzymanie czystości. Największe kłopoty sprawia zawsze podłoga – przechodzi po niej wielu ludzi w ciągu dnia i osoby, odpowiedzialne za sprzątanie, często nie nadążają z usuwaniem brudu. A czyste pomieszczenie to nie tylko większe bezpieczeństwo jego użytkowania, ale także pozytywny wizerunek instytucji, czy przedsiębiorstwa. Jak skutecznie sprzątać podłogę w miejscu publicznym?

npr-1515-szorowarka.jpg

Niezbędny jest odpowiedni sprzęt sprzątający
Uzyskanie czystej podłogi nie będzie możliwe, jeśli do sprzątania użyjemy wątpliwej jakości sprzętów oraz środków chemicznych. Przy dużej, intensywnie eksploatowanej powierzchni, nie da się utrzymywać czystości, pracując z jednym tanim mopem. Urządzenia do sprzątania należy zatem dobrać w odniesieniu do wielkości czyszczonej powierzchni, a także do rodzaju pokrycia podłogi. Tylko w ten sposób usprawnimy pracę, zapewniając podłodze prawidłową pielęgnację i skutecznie pozbywając się zabrudzeń.

Automat czyszczący – najbardziej uniwersalne rozwiązanie
Automaty czyszczące to urządzenia, przeznaczone do codziennego czyszczenia podłóg. Mogą być stosowane również w miejscach, w których podłoga jest wrażliwa na działanie wody, ponieważ maszyny tego typu wyposażone są w układ ssący oraz zbiornik brudnej wody. Oznacza to, że w czasie pracy nie tylko myją podłogę, ale także od razu ją osuszają. Jest to szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń publicznych, w których wymagane jest częste sprzątanie w ciągu dnia – bieżące osuszanie mytej podłogi pozwoli ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się na mokrej posadzce. Tego typu rozwiązanie powinno być stosowane m.in. w szpitalach, czy hipermarketach. Automaty czyszczące mogą mieć formę pojazdów samojezdnych, lub urządzeń manualnych. Wybierając sprzęt tego typu, koniecznie zastanówmy się, czy potrzebne nam jest urządzenie o większych gabarytach, czy też takie, którego będzie można użyć w wąskich przestrzeniach i licznych zakamarkach. Ponadto, należy zadecydować, czy lepsza będzie maszyna zasilana kablowo, czy z wbudowanym akumulatorem - doradzają eksperci z numatic-haerson.pl.

Szorowarka – do wytrzymałych powierzchni
Szorowarki różnią się od automatów czyszczących tym, że nie posiadają funkcji osuszania czyszczonej powierzchni. Mogą więc być stosowane tylko do oczyszczania powierzchni, niewrażliwych na działanie wody. Nie poleca się używania tego rodzaju urządzeń do mycia podłóg, pokrytych panelami, ani do czyszczenia parkietów. W pozostałych przypadkach szorowarki jednotarczowe sprawdzą się doskonale, ponieważ czyszczą powierzchnię dokładniej, niż maszyny automatyczne, usuwając nawet głęboko osadzony brud.

Dobry odkurzacz to podstawa
Niezależnie od wyboru maszyny czyszczącej, warto nabyć dobry odkurzacz, który pomoże we wstępnym usunięciu kurzu i powierzchownych zanieczyszczeń. Jeśli dysponujemy przestrzenią, pokrytą dywanami, lub wykładziną dywanową, doskonale sprawdzi się odkurzacz piorący. W niektórych placówkach publicznych, jak np. basen, czy inne miejsca, w których posadzka często pokryta jest warstwą wody, świetnym rozwiązaniem będzie odkurzacz sucho-mokro, pozwalający na zbieranie wody i innych zanieczyszczeń.

Sprzęt do sprzątania to nie wszystko!
Nie zapominajmy, że aby utrzymać miejsce publiczne w czystości, nie wystarczy samo posiadanie urządzeń myjących. Równie ważna jest systematyka i dokładność w sprzątaniu, a także odpowiednio dobrane środki czyszczące i pielęgnacyjne. Nie można zaniedbywać zabiegów konserwujących i pielęgnujących – bez nich nawet najdokładniej oczyszczona podłoga może źle wyglądać.

Więcej informacji na temat profesjonalnych urządzeń czyszczących znaleźć można na stronie: www.numatic-haerson.pl