HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Firmy sprzątające a respektowanie zasad ekologii
(2014-10-10)

Z usług firm sprzątających korzystają duże przedsiębiorstwa oraz spółdzielnie mieszkaniowe, a także mniejsze firmy i osoby prywatne. Od tego typu świadczeń wymaga się, aby były profesjonalne oraz skuteczne, a coraz częściej również ekologiczne.

Kierując się dobrem środowiska oraz swoich klientów, firmy oferujące sprzątanie biur i domów używają produktów ekologicznych. Skutecznie usuwają one zanieczyszczenia, a jednocześnie nie wpływają negatywnie na zdrowie pracowników oraz mieszkańców ani na środowisko naturalne. Przyjazne naturze środki czyszczące, pomimo że łagodniejsze w działaniu, są o wiele bezpieczniejsze. Przykładowo, aby zdezynfekować powierzchnię lub usunąć drobne zanieczyszczenia, zamiast środków chemicznych zawierających chlor wystarczy użyć dostępnego w prawie każdym domu octu. Istotna jest także systematyczność w utrzymaniu porządku. Im częściej dom jest sprzątany przy użyciu łagodnych środków, tym bardziej zmniejszane jest ryzyko pojawienia się trudnego do usunięcia brudu.

Środki sprzątające

Tradycyjne preparaty i detergenty używane do sprzątania oraz dezynfekcji zawierają np. chlor, który nie tylko pozostawia nieprzyjemny zapach, ale również w dużym stopniu zatruwa środowisko naturalne. Dlatego firmy sprzątające oferujące ekologiczne, przyjazne dla otoczenia usługi, używają nowoczesnych preparatów. Zamiast produktów, które negatywnie wpływają na skórę i układ oddechowy, korzysta się z uniwersalnych środków ekologicznych o właściwościach czyszczących oraz bakteriobójczych. Zawierają one wyciągi roślinne (olejki, kwasy owocowe czy minerały), dzięki czemu mają naturalny zapach. Ekologiczne środki czystości nie zawierają szkodliwych związków chemicznych takich jak: fosforany, borany, formaldehydy, NTA, EDTA i PVC. W ich składzie nie ma również sztucznych konserwantów, barwników oraz substancji zapachowych. Ponadto opakowania ekologicznych produktów całkowicie nadają się do recyklingu. Informacje na ten temat można również znaleźć na stronie www.mbt-engineering.pl.

Profesjonalne środki posiadają certyfikaty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla środowiska oraz zdrowia. Z uwagi na fakt, że produkty ekologiczne są droższe, koszt całej usługi wzrośnie. Jednak, mając na uwadze dobro środowiska, dbałość o własne zdrowie i samopoczucie, a także wydajność i skuteczność tego typu środków, ostateczny bilans okaże się zdecydowanie korzystniejszy (źródło: http://www.ekologia.pl/styl-zycia/ekologiczny-dom/naturalny-kwas-winogronowy-w-walce-z-brudem,18233.html).

Maszyny sprzątające

Oczyszczenie większych powierzchni, czyli na przykład sprzątanie biur lub magazynów, wymaga użycia maszyn sprzątających. Do tych najczęściej stosowanych należą automaty myjące, odkurzające i czyszczące. Urządzenia o mocy 1000 W działają sprawnie oraz szybko, skutecznie zasysając zanieczyszczenia lub myjąc zabrudzoną powierzchnię. Sprzęt ten pobiera mniejszą ilość prądu, dzięki czemu jest wydajny pod względem energetycznym oraz bardziej przyjazny dla środowiska. Maszyny powinny także wyróżniać się ekologicznym poborem i wykorzystaniem wody. Dobrym rozwiązaniem są urządzenia korzystające z właściwości czyszczących pary wodnej.