Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Mata wchłaniająca MEWA Multitex®
(2013-08-21)


lm


„Miska olejowa” w formacie chusty do zastosowań w warsztacie i produkcji


Mata absorpcyjna MULlTITEX® firmy MEWA to niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające chronić powierzchnie dowolnej wielkości przed zanieczyszczeniami i działaniem niebezpiecznych cieczy. Mata wchłania plamy oleju, kałuże wody oraz wszelkie wycieki. Może być stosowana do zabezpieczenia posadzek w warsztatach i na stanowiskach pracy w zakładach produkcyjnych, do zbierania cieczy z wycieków w miejscach napraw i konserwacji, jak również w otoczeniu maszyn i urządzeń. „Miska olejowa“ wielkości dużej chusty nadaje się do zastosowania we wszystkich branżach, gdzie powstają wycieki cieczy w postaci oleju czy wody. Mata MEWA MULTITEX® chroni w sposób optymalny maszyny, stanowisko pracy i posadzkę przed zabrudzeniami i działaniem cieczy będących substancjami niebezpiecznymi.

Tekstylna mata wchłaniająca waży 600 g, ma rozmiary 60 cm na 90 cm i jest w stanie wchłonąć od 2,5 l do 3,0 l cieczy. Oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, ciecze chłodząco-smarujące oraz ługi gromadzone są wewnątrz maty. Tym samym powierzchnia zewnętrzna pozostaje w dużym stopniu sucha, i to nie tylko przy użyciu jednorazowym, ale zawsze, kiedy tylko niezbędne jest zastosowanie maty absorpcyjnych oferowanych przez firmę MEWA w ramach ekologicznego systemu zarządzania tekstyliami.

Kilka mat, ułożonych jedna obok drugiej, pozwala w niezawodny sposób zabezpieczyć także większą powierzchnię. Mata MEWA MULTITEX® jest produktem tekstylnym przeznaczonym do prania, co pozwala na jego wielokrotne wykorzystanie. Stanowi to ekonomiczne rozwiązanie dla zakładów i przedsiębiorstw, które chcą uniknąć niebezpiecznych odpadów i nakładów związanych z ich usuwaniem. Maty MEWA MULTITEX®  nie są odpadami w rozumieniu ustawy o odpadach, albowiem zabrudzone maty odbierane są przez firmę MEWA w ustalonych w umowie z klientem odstępach czasowych, prane są w sposób ekologiczny, po czym ponownie wracają do klienta.

 mm 

MEWA Textil-Management

Firma MEWA posiada 42 placówki w całej Europie. Oferuje usługi typu full-service w zakresie odzieży roboczej i ochronnej, czyściw tekstylnych, wycieraczek do butów i mat olejowych, oraz artykułów bhp. 4300 pracowników obsługuje ponad 160 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2011 roku firma osiągnęła obroty w  wysokości 489 mln euro.  Założona w 1908 roku firma MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych.  W 2011 roku jury pod przewodnictwem Bernda Venohra, profesora ekonomii z Berlina, zakwalifikowało firmę MEWA do grona niemieckich liderów rynku.  W 2013 roku firma MEWA ponownie wyróżniona została przez wydawnictwo Verlag Deutsche Standards jako „marka stulecia“ i umieszczona w kompendium „Marken     des Jahrhunderts – Leuchttürme auf dem Markenmeer” (Marki stulecia – latarnie na morzu marek).     

MEWA Textil-Service sp. z o.o.                                                       
www.mewa-service.pl

Firma MEWA w serwisie Youtube
http://www.youtube.com/user/mewaPOL

Kontakt dla prasy:
Roman Benedykciuk
ADIUNCTOR
ul. Nugat 8 m 59, 02-776 Warszawa
Tel.: +48 22 643 81 73
Tel. kom.: +48 501 288 684
E-mail: biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA

zd3

Mata MULTITEX® firmy MEWA błyskawicznie zasysa aż do trzech litrów cieczy – bez wzgledu na to, czy to będą oleje silnikowe i przekładniowe, czy rozpuszczalniki, czy też ciecze chłodząco-smarujące lub ługi.
          
zd2
     zd1

Poręczna w pojedynczym zastosowaniu, zabezpiecza dowolnie dużą powierzchnię przy zastosowaniu wielu sztuk. Matę MEWA MULTITEX® wystarczy po prostu rozłożyć, zwinąć, oddać do prania i wykorzystać ponownie.