HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Nowoczesne rozwiązania ułatwiające sprzątanie
(2019-03-28)

nowoczesnerozwiazaniaulatwiajacesprzatanie3.jpg

Poszukujesz urządzeń, które ułatwią i skrócą czas wykonywania porządków? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi. Przekonaj się, jak usprawnić domowe zabiegi pielęgnacyjne. Wymień stary sprzęt na nowy, by schylać się mniej, nie wdychać alergenów oraz uzyskiwać lepsze efekty mniejszym kosztem. Poznaj odkurzacz inteligentny, mop parowy i myjkę do okien! 

Zastąp stary odkurzacz modelem inteligentnym
Odkurzacz inteligentny, zwany także automatycznym, samojezdnym lub robotem, jest modelem coraz chętniej wybieranym do wykonywania codziennych porządków. Ma ogrom zalet, dzięki którym sprawdza się zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. Jeśli masz w domu schody, nie musisz się bać, że spadnie – odznacza się zestawem czujników wykrywających uskoki. Z kolei w małym mieszkanku nie zajmie wiele miejsca.

Przekonaj się, które modele odkurzaczy automatycznych znalazły miejsce w rankingu najlepszych. Poznaj ich mocne strony. Niektóre poza funkcją odkurzania umożliwiają także mycie podłóg na mokro. Inne samoistnie dostosowują moc do wielkości zabrudzeń. Wszystkie bez wyjątku zaprogramujesz na wybrane dni i godziny. Opuszczą stację, wysprzątają pokoje i wrócą do stacji. Czyż to nie ogromna oszczędność czasu?

nowoczesnerozwiazaniaulatwiajacesprzatanie2.jpg

 

Mop parowy – idealny nie tylko dla alergików
Na podłodze osadzają się okruszki z jedzenia, kurz, pyłki z dworu, piach i błoto naniesione na butach. Jeśli masz zwierzęta, do zabrudzeń dochodzą jeszcze ich sierść oraz ślady łap. Nic dziwnego, że podłoga staje się siedliskiem bakterii, zarazków i alergenów. Jak ją czyścić, gdy w domu są małe dzieci lub osoby cierpiące na uczulenia?

W tym przypadku sprawdzi się zastąpienie starego mopa czy bawełnianych szmatek nowoczesnym mopem parowym. Jak wskazuje nazwa, urządzenie to do czyszczenia powierzchni wykorzystuje parę. W niewielkim zbiorniku umieszcza się wodę, która po podłączeniu mopa do prądu jest podgrzewana i wypuszczana dyszą osłoniętą miękkim materiałem, np. mikrofibrą. Zanieczyszczenia są skutecznie usuwane, bakterie i alergeny zaś unicestwiane.

Co ważne, po umyciu podłogi mopem parowym powierzchnia zostaje sucha, więc urządzenie nadaje się także do paneli. Warto wybrać model o co najmniej dwóch trybach: delikatniejszym (np. do paneli i drewna) oraz mocniejszym (np. do kafelków i marmuru).

nowoczesnerozwiazaniaulatwiajacesprzatanie1.jpg

Koniec z zaciekami na szybach dzięki myjce parowej
Myjka parowa to urządzenie działające podobnie do mopa parowego. Różnice stanowią rozmiar oraz sposób zasilania. Myjka jest znacząco mniejsza, przeznaczona do trzymania w ręku i wygodnego mycia powierzchni znajdujących się na wysokości. Większość modeli ma akumulator, ponieważ manewrowanie urządzeniem wyposażonym w kabel byłoby niewygodne. Z kolei mop parowy może być albo zasilany z sieci, albo bezprzewodowy.

Decydując się na zakup myjki parowej, nie będziesz musiał nabywać żadnych środków do czyszczenia. Para skutecznie usuwa zanieczyszczenia i odkaża. Z tego powodu myjkę chętnie stosuje się również w kuchni i łazience. Na lustrach i szybach nie pozostawia zacieków, a przy okazji uwalnia je od alergenów, co jest istotne zwłaszcza w okresie pylenia roślin.