Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Jak ułatwić sobie sprzątanie mieszkania? Poznaj przydatne sprzęty AGD!
(2019-01-01)
Regularne sprzątanie dużego mieszkania może sprawiać sporo trudności – potrzeba na to wygospodarować sporo czasu, a przy pełnoetatowej pracy to niełatwe. W weekendy natomiast kosztem odpoczynku spędzamy mnóstwo czasu na doprowadzenie wszystkich pomieszczeń do porządku. Czy wiesz, że nie musi to być aż tak trudne i czasochłonne? Poznaj urządzenia, które Ci w tym pomogą!  

Odkurzacz samojezdny

Wyobraź sobie, że siedzisz wygodnie w fotelu przy kominku, czytasz książkę i pijesz kawę, a podłoga odkurza się sama. Brzmi jak fantazja? Teraz jednak jest w Twoim zasięgu i właśnie tak może wyglądać każdy kolejny weekend. Odkurzacze samojezdne stają się coraz popularniejsze i pozwalają nieco zwolnić tempo życia. Wystarczy je bowiem włączyć, aby dokładnie wysprzątały całe mieszkanie. Świetnie radzą sobie z przeszkodami, potrafią przeskakiwać progi i wchodzić na dywan z posadzki, a do tego są w ciągłym ruchu. Odkurzacz robot możesz włączać codzienne po przyjściu z pracy, a samemu oddać się relaksowi – brzmi nieźle?

Odkurzacz piorący

Co prawda odkurzacz piorący nie wypierze dywanów czy wykładzin bez Twojej ingerencji, ale znacząco Ci to ułatwi. Zamiast czyścić dywan fragment po fragmencie, korzystając ze szczotki i miski wypełnionej wodą z pianą, wystarczy, że wykonasz kilka zdecydowanych ruchów – nie musisz się przy tym pochylać, więc nie narażasz się na ból kręgosłupa. Dobre odkurzacze piorące charakteryzują się możliwością sprzątania na mokro i na sucho oraz sprawdzają się na wielu powierzchniach. Posiadają też szeroki zakres regulacyjny i idealnie sprawdzają się w domach alergików.

Robot automatyczny myjący okna

Kolejne urządzenie, które będzie sprzątało za Ciebie – robot myjący okna wystarczy umieścić na szybie, lustrze czy innej gładkiej powierzchni – również poziomej – a całą pracę wykona za Ciebie. Porusza się według określonego schematu, masz zatem pewność, że precyzyjnie wyczyści okna fragment po fragmencie. Wybierz model z zasilaniem awaryjnym, aby po rozładowaniu baterii nie był narażony na upadek na ziemię. Świetnie poradzi sobie też z kafelkami, okaże się więc niezastąpiony w czasie porządków w kuchni oraz łazience. 

Mop parowy

Mopy parowe to urządzenia działające pod bardzo wysoką temperaturą. Pozwalają zatem nie tylko na skuteczne wyczyszczenie posadzek, ale i ich wyparzanie. Dzięki temu nie ma też konieczności stosowania dodatkowych środków czyszczących, ponieważ silny strumień pary wodnej doskonale poradzi sobie nawet ze starymi i zaschniętymi zabrudzeniami. Ważne jest także to, że takie sprzątanie jest w stanie wyeliminować bakterie, drobnoustroje, pleśń i grzyb. Ciekawą opcją są mopy parowe 2 w 1 – posiadają one odłączane urządzenie parowe ręczne, które sprawdza się w czasie czyszczenia innych powierzchni niż posadzki. Z powodzeniem umyjesz za ich pomocą lustra, okna i kafelki w kuchni, okażą się też niezastąpione w walce z tłuszczem w kuchni – na płytach grzewczych czy też w piekarniku.