Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Przegląd dodatkowych funkcji w odkurzaczach
(2018-10-29)

Planujesz wymienić stary odkurzacz na nowy i chcesz być pewny, że wybrałeś najlepiej? Sprawdź, w jakie funkcje są wyposażone nowoczesne modele i ustal, które przydadzą Ci się podczas wykonywania porządków najbardziej. Chcesz prać kanapy lub usuwać nieprzyjemne zapachy? Teraz to możliwe!

1_przegladdodatkowychfunkcjiwodkurzaczach.jpg

 
Pachnąco i bez zarazków

Do ciekawych funkcji nowoczesnych odkurzaczy należy możliwość wykorzystywania filtrów. Te zawierające cząsteczki aktywnego węgla usuwają nieprzyjemne zapachy wypełniające mieszkanie. Z kolei filtry HEPA są doskonałe dla alergików, astmatyków i osób cierpiących na różnorodne choroby układu oddechowego. Filtrowane przez nie powietrze jest wolne od bakterii, wirusów, drobnoustrojów, cząsteczek grzybów i pleśni, a także innych alergenów, takich jak kurz czy sierść.

Niekiedy taki filtr jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Zanim będzie się nadawał do wymiany, kilkanaście razy spłuczemy go w letniej wodzie.

2_przegladdodatkowychfunkcjiwodkurzaczach.jpg

 
Efektywnie i energooszczędnie

Pewne powierzchnie w domu są niewątpliwe trudniejsze do sprzątania niż inne. Łatwiej nam będzie oczyścić chociażby panele niż kosmaty dywan. Jak poradzić sobie z tą kwestią? Nowoczesne odkurzacze potrafią samodzielnie dopasować moc do powierzchni. Sprawia to, że czas poświęcony na porządki skraca się, efekt jest lepszy, a zużycie prądu mniejsze.

Jak to działa? System odkurzacza na bieżąco kontroluje przepływ powietrza i jeśli wyczuwa spadek ciśnienia, zwiększa moc silnika – to tylko jeden ze sposobów. Każda marka może korzystać z innego.

Odkurzanie i pranie

Dziś chcemy, by nasze urządzenia były wielofunkcyjne. Wolimy jedno bardziej zaawansowane niż kilka o pojedynczej funkcji. Z tego powodu chętnie wybieramy odkurzacze z funkcją prania, które sprawdzają się do mycia dywanów, wykładzin, foteli, łóżek i tapicerki w aucie.

Wielofunkcyjny odkurzacz piorący jest wyposażony w dodatkowe pojemniki. W jednym pojawia się czysta woda z detergentem, drugi zaś jest pusty – to w nim pojawi się brudna woda po odessaniu z powierzchni.

3_przegladdodatkowychfunkcjiwodkurzaczach.jpg


Ochrona odkurzacza

Wiele nowoczesnych funkcji jest stosowanych po to, by chronić odkurzacz przed przedwczesnym zepsuciem się. Automatycznie zwijanie kabla zapobiega jego przycinaniu, ale także ułatwia sprzątanie – ponieważ przewód zawsze wysuwa się na taką długość, jakiej potrzebujemy, nie będzie o nic zahaczał. Z koli wskaźnik zapełnienia worka ułatwi nam wybranie właściwego momentu na jego wymianę.

Ponieważ podczas odkurzania często szarpiemy odkurzacz, może się zdarzyć, że w coś uderzy i się uszkodzi. Z tego powodu nowe modele mogą mieć gumowe zabezpieczenia na bokach.

Komfort użytkownika
Schylanie się i narzekanie na hałas? Nigdy więcej. Wśród nowoczesnych rozwiązań znajdziemy teleskopową rurę, którą dopasujemy do swojego wzrostu i unikniemy bólu kręgosłupa po odkurzaniu podłóg w całym domu.

Miękkie kółka sprawią, że odkurzacz będzie przemieszczał się po gołych podłogach ciszej, a zastosowana w nim technologia przyczyni się do obniżenia poziomu hałasu podczas zasysania powietrza. Śmiało zbierzemy rozsypaną ziemię z kwiatka nawet po 22:00.