HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Szklane powierzchnie wizytówką firmy. Jak o nie dbać?
(2018-06-26)

Szyby lustra i inne powierzchnie szklane dominują w naszym otoczeniu. Znajdziemy jewe wnętrzach restauracji, hoteli, biur i budynków użyteczności publicznej. Są ozdobą, ale i pełnią funkcję praktyczną.Szkliste detale dodają wnętrzu stylu, jednak bardzo trudno utrzymać je w czystości. Razem z ekspertami z firmy Clinex podpowiemy, jak to zrobić.

glass_foam_new_400.png

 

Osad i smugi na celowniku
Szklane powierzchnie stanowią estetyczne dodatki, jednak jest tak tylko wtedy, gdy są pozbawione zabrudzeń. Mimo systematycznego mycia i polerowania efekt nie zawsze jest najlepszy. Na szybach i lustrach pozostają smugi, osadza się kurz, ale także brud i resztki kosmetyków. To wyzwanie dla serwisu sprzątającego, bo każdemu zarządcy obiektu zależy, by szkło było krystalicznie czyste.

Szyby i lustra pojawiają się w łazienkach, trzeba je oczyszczać z mydlanego osadu, który występuje na wielu elementach. Dodatkowo w toaletach wszystkie powierzchnie narażone są na występowanie kamienia oraz bakterii. Duża ilość osób korzystających z sanitariatów potęguje możliwość wystąpienia problemu. Zabrudzenia powierzchni szklanych pojawiają się również w hotelach i restauracjach. Miejscem, które sprawia sporo problemu jest kuchnia. Tam na szkle osadza się kłopotliwy do usunięcia tłuszcz oraz osady ze spalania gazu czy parujących potraw.

Niezależnie od miejsca, w którym pojawiają się szklane powierzchnie, a wraz z nimi zabrudzenia, najważniejsza jest regularna walka z osadem. Nawarstwiony brud trudniej usunąć, dlatego codzienne przecieranie szklanych powierzchni z użyciem odpowiedniego środka, to niezbędny element codziennej rutyny. Szklane powierzchnie mają zdobić przestrzeń i służyć gościowi.

Sprawdzone środki, efektywna walka
Podczas oczyszczania szklanych powierzchni można korzystać z różnych metod. W domowych warunkach sprawdzi się ocet, pognieciona gazeta, a nawet… nylonowe rajstopy. Jednak restauracje oraz hotele powinny korzystać z profesjonalnych środków. W miejscach szczególnie narażonych na mydlany osad czy tłuszcz, warto stosować płyny cechujące się intensywnym i skutecznym działaniem. Jednym z produktów, który sprawdzi się w różnorodnych warunkach, jest preparat Clinex Glass Foam.

Środek, dzięki specjalnej formule na bazie polimerów i składników antystatycznych, usuwa nawet oporny brud. Radzi sobie z zaschniętym tłuszczem i insektami. Clinex Glass Foam to skuteczna pianka stosowana do mycia szyb, luster i kryształów. Można użyć jej również do powierzchni emaliowanych i laminowanych oraz dodatków ze stali nierdzewnej. Preparat jest prosty w użyciu, utrzymuje się na szkle i szybko wysycha, nie zostawiając smug na mytej powierzchni.

Co najważniejsze, Clinex Glass Foam nie wymaga wstępnego mycia szyb. Aby pochwalić się gościom błyszczącym szkłem, wystarczy wstrząsnąć butelkę, spryskać taflę, a następnie przetrzeć taflę czystą szmatką lub niepylącym czyściwem. Zastosowanie preparatu sprawia, że szklane powierzchnie staja się krystalicznie czyste. Dodatkowo, po każdym umyciu szyba zabezpieczona zostaje powłoką antystatyczną chroniącą przed szybkim pojawieniem się kolejnych zabrudzeń.

Informacja o produkcie: https://www.clinex.com.pl/produkty,58/clinex-glass-foam


clinexlogo.png