Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

MEWA na trzecim miejscu w rankingu niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych średniej wielkości
(2017-08-03)
MEWA-Logo16.jpg


Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych, wybrano 150 tych najlepszych.


Firma MEWA zajęła trzecie miejsce w tym rankingu. Portal „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy firmami średniej wielkości. Przedsiębiorstwa oceniano, biorąc pod uwagę dane o obrotach oraz ilość pracowników, zaawansowanie działów badań i rozwoju, współpracę w ramach partnerstwa ze szkołami i uczelniami, jak też aktywność i rozpoznawalność firm w Internecie i w mediach społecznościowych. Średniej wielkości przedsiębiorstwa w Niemczech są synonimem zaawansowania technologicznego, innowacyjności i przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa te stanowią nie tylko większość wszystkich firm działających w Niemczech (ponad 3 miliony), zatrudniają one również ponad 60% wszystkich pracowników i oferują ponad 80% wszystkich miejsc dla kształcenia fachowców.

Również MEWA jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, które powstało ponad 100 lat temu. Dziś oferuje w systemie pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe oraz ekologiczne myjki.

Niedawno MEWA podsumowała bardzo udaną działalność w 2016 roku: mając więcej pracowników, firma mogła obsłużyć więcej klientów, wejść na nowe rynki i zwiększyć obrót.

Najlepiej świadczą o tym poniższe liczby:
•    ilość klientów wzrosła o 4%: z 174 000 do ponad 180 000;
•    ilość zatrudnionych zwiększyła się z 4 900 (2015) do 5 200 (2016), co oznacza wzrost o 6%;
•    obrót wzrósł o ponad 4%: z 612 mln euro do 638 mln euro;MEWA ma klientów w ok. 180 000 klientów 23 krajach.
•    zbudowano nowy zakład w Saarlouis (2016), nowe centrum przeładunkowe w Rzymie (2017), w 2017 r. rozpocznie się budowa nowego zakładu w Weil im Schönbuch w Niemczech.
•    wraz z rozpoczęciem działalności w Rumunii i Portugalii, MEWA ma klientów już w 23 krajach Europy.

Te pozytywne wyniki ekonomiczne potwierdzają słuszność obranej strategii i umacniają pozycję firmy MEWA jako jednego z wiodących usługodawców w obszarze tekstyliów w Europie.

Z wynikami rankingu można zapoznać się (w jęz. niemieckim) na stronie portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“: http://die-deutsche-wirtschaft.de/die-150-wichtigsten-mittelstaendischen-industrieunternehmen-deutschlands/

MEWA_Siegel_EN.jpg
MEWA Textil-Management

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyści-wa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World WideWork by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 180 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2016 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 638 mln euro.
Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.


Internet: www.mewa-service.pl
Filmy o MEWA Textil-Management: 
https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze:
 
twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
E-mail: biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA

zdj1s17.jpg


Zarządzanie tekstyliami w ramach pełnej obsługi stanowi główną kompetencję firmy MEWA.

 zdj2s17.jpg


Dotyczy to zarówno czyściw wielokrotnego użytku, jak też…

 zdj3s17.jpg

…odzieży roboczej i ochronnej dla prawie każdej branży.