Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej?
(2017-07-25)

Na skorzystanie z usług oferowanych przez firmy sprzątające decyduje się w ostatnich czasach coraz większa liczba osób. Dotyczy w równym stopniu przedsiębiorców, którzy zlecają zewnętrznym firmom sprzątania posiadanych biur, przestrzeni biurowych, budynków korporacyjnych, a także różnego rodzaju hal towarowych, magazynów oraz zakładów produkcyjnych, jak też odbiorców indywidualnych, poszukujących sprawdzonych ekip sprzątających, którym powierzą wykonanie usługi sprzątania posiadanego domu jednorodzinnego lub mieszkania.

firma-sprzatajaca.jpg

 

Rosnący popyt na tego typu usługi spowodował też, że na lokalnych rynkach zaczęło pojawiać się coraz więcej podmiotów oferujących kompleksowe usługi serwisu sprzątającego. W równym stopniu zaczęło dotyczyć to większych miast oraz skupisk ludności (gdzie rozwijać zaczęły się duże firmy sprzątające, będące w stanie sprostać oczekiwaniom korporacji oraz klientów biznesowych), jak też mniejszych miejscowości, gdzie usługi sprzątające oferowane są zazwyczaj posiadaczom domów jednorodzinnych.

Znaczna ilość podmiotów na rynku spowodowała jednak duże rozwarstwienie, zarówno jeżeli będziemy brać pod uwagę cenę świadczonych usług, jak też kiedy jako podstawowe kryterium ustali się jakość wykonywanych usług oraz zaplecze techniczne i personalne. Poszczególni przedsiębiorcy, których główny przedmiot działalności stanowi sprzątanie pomieszczeń biurowych i mieszkalnych, znacznie różnią się między sobą. Różnice te, dostrzeżone jeszcze na etapie wyboru odpowiedniej firmy sprzątającej, pozwolą nam na świadomy wybór, który powinien spełniać wszystkie nasze oczekiwania. W przeciwnym wypadku – narażamy się na wystąpienie sytuacji, w której z uwagi na niezadowolenie z jakości świadczonych usług, zmuszeni będziemy do ich reklamacji lub przedwczesnego zakończenia łączącej nas z serwisem sprzątającym umowy.

Pierwszą rzeczą, na jaką powinno się zwrócić uwagę przy wyborze firmy sprzątającej mieszkania, domy lub powierzchnie biurowe jest jakość wykonania świadczonych usług oraz sumienność i rzetelność przy wykonywaniu powierzonych prac. Zatrudnianie przez firmę sprzątającą niewykwalifikowanych pracowników, nieposiadających wcześniejszego doświadczenia w sprzątaniu, powinno ją dyskwalifikować przy wyborze. Nikt bowiem nie chce, by to na jego przestrzeniach pracownicy dopiero uczyli się swojego fachu oraz zdobywali wymagane doświadczenie. Podobnie też – nie jest pożądaną cechą brak rzetelności objawiający się z zapominaniu o umówionych terminach sprzątania, spóźnianiu się lub wykonywaniu powierzonych prac w sposób wadliwy i niedokładny. Każda z opisywanych wyżej sytuacji powinna skłonić nas do rezygnacji z wybranej firmy oraz poszukiwania alternatywnego wykonawcy.

Pomimo tego, że nie zawsze cena wykonania usługi stanowi wyznacznik jej jakości, w większości przypadków firmy wyceniające swoją pracę na wyższym poziomie dają gwarancję zadowolenia z jakości świadczonych przez nie usług. Należy jednak pamiętać, że także wśród tańszych oferentów znaleźć będzie można wykonawców podchodzących sumiennie do wykonania powierzonych im obowiązków, którym warto będzie zlecić usługi sprzątania.

Zobacz ofertę - Firma Sprzątająca Sprzątanie na 5!