HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

5 czerwca przypada Światowy Dzień Środowiska, Czyściwa wielokrotnego użytku i ich wkład w ochronę środowiska
(2017-06-02)
 
MEWA-Logo16.jpg
 
5 czerwca 1972 roku odbyła się pierwsza Konferencja Sztokholmska, kiedy to zdecydowano o utworzeniu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UNEP). Odtąd dzień ten obchodzony jest oficjalnie jako Światowy Dzień Środowiska. Stosowane w warsztatach i halach produkcyjnych czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA, codziennie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego: czyszczą maszyny i urządzenia, a jednocześnie wspierają ochronę zasobów.

W gospodarstwie domowym nawet trudno jest sobie wyobrazić, że może być inaczej: szkło, butelki plastikowe czy puszki aluminiowe już nie są wyrzucane do kosza z odpadami, ale segregowane, w celu ich ponownego wykorzystania. Również papier i kartony, przewiązane sznurkiem, regularnie wystawiane są do zabrania przez śmieciarkę. Zaletą jest oszczędność kosztów, wynikających z opłat za usuwanie odpadów oraz poczucie, że zrobiło się coś dobrego dla środowiska naturalnego.

Optymalizacja procesów – zwiększenie produktywności – minimalizacja kosztów
Niejeden kierownik zakładu produkcyjnego zadaje sobie słusznie pytanie, czy w przemyśle są podobne, przyjazne dla użytkownika i środowiska produkty i usługi, które funkcjonowałyby na tej samej zasadzie. Oczywiście, że są! Firma MEWA oferuje już od ponad stu lat przemysłowe czyściwa wielokrotnego użytku, które funkcjonują w systemie polegającym na ich przygotowaniu, dostawie, praniu i ponownej wysyłce do klienta. Szeroki zakres oferty produktowej i serwisowej to dość przekonujące argumenty, by jednorazowe czyściwa papierowe zamienić na tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku. System czyściw firmy MEWA odznacza się istotnymi, zorientowanymi na potrzeby klientów, wartościami dodanymi.

Wysoce wydajne czyściwa.
Wydajne czyściwa sprawiają, że praca z nimi jest przyjemna i gwarantuje wysoki stopień czystości. Wytrzymałe czyściwo Mewatex charakteryzuje się nad-zwyczaj dużą chłonnością. Im więcej brudu może zebrać, tym lepiej. Ważąc zaledwie około 40 gramów, może ono wchłonąć do 90 ml cieczy. Również mokre czyściwo MEWA nie rwie się i jest bardzo wytrzymałe, w przeciwieństwie do czyściw papierowych i szmat.

Szerokie spektrum zastosowań. Czyściwa firmy MEWA łączą w sobie praktycznie wymaganą jakość – są wytrzymałe na rozerwanie, chłonne i charakteryzują się długą żywotnością, spełniając tym samym wymogi, jakie stawia im przemysł. Asortyment czyściw przeznaczonych do różnych zastosowań, oferuje szerokie spektrum wykorzystania w przemyśle, warsztatach samochodowych i zakładach rzemieślniczych. Obok klasycznego czyściwa Mewatex, firma oferuje również inne rodzaje czyściw tekstylnych, różniące się jakością. Wszystkie te czyściwa są przygotowane do czyszczenia maszyn i urządzeń, stanowiąc zarazem część dobrze przemyślanego systemu czyściw wielokrotnego użytku MEWA.

Niezawodna logistyka. Zanieczyszczone olejami i nasączone rozpuszczalnikami czyściwa są w transporcie kwalifikowane jako ładunek niebezpieczny i wymagają postępowania zgodnego z określonymi normami. Opracowany w tym celu specjalny pojemnik zapewnia bezpieczne składowanie zabrudzonych czyściw. Firma MEWA wykorzystuje taki pojemnik do regularnego dostarczania klientom świeżych czyściw i odbierania od nich czyściw zabrudzonych. Klienci nie muszą zatem już zawracać sobie głowy tym, w jaki sposób zostaną usunięte zabrudzone tekstylia wykorzystane do czyszczenia.

Bilans ekologiczny. Czyściwo jednorazowe to przeszłość – dziś z zawartych w brudnych czyściwach substancji zanieczyszczających pozyskuje się wartościową energię. Czyściwa są prane w sposób nieobciążający środowiska naturalnego i ponownie wprowadzane do obiegu. Substancje zanieczyszczające, jakie pozostają w wyniku prania, poddawane są obróbce termicznej lub fachowo utylizowane. Firma MEWA posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001 oraz 14001.

Więcej o usługach zakresie czyściw firmy MEWA: mewa-service.pl/est-trwale


MEWA_Siegel_EN.jpg

MEWA Textil-Management
Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World Wide Work by MEWA“. 5200 pracowników obsługuje ponad 180 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2016 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 638 mln euro.Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.

Internet: www.mewa-service.pl
Filmy o MEWA Textil-Management: 
https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze:
 
twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:

ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
E-mail: biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA


Czyściwa MEWA: zabrudzone czyściwa są prane w sposób nieobciążający środowiska naturalnego i ponownie wprowadzane do obiegu. Pozostałe w wyniku prania substancje zanieczyszczające, poddawana są obróbce termicznej lub fachowo utylizowane.