Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Mechaniczny ekspert od czystości już na polskim rynku
(2017-06-01)
nilfisk_logo.png
 
Konieczność sprzątania w obecności klientów, wiele rodzajów zabrudzeń czy spore koszty i zużycie wody – te i inne problemy z dbaniem o czystość sklepów, magazynów i innych dużych powierzchni to już przeszłość. Nilfisk wprowadził na rynek urządzenie czyszczące SC500 - mechanicznego eksperta od sprzątania przestrzeni handlowych oraz przemysłowych.

Czystość to priorytet. W handlu to od niej zależy ogólna prezencja sklepu i zadowolenie klienta. W przemyśle jest nierozerwalnie związana z bezpieczeństwem wykonywanej pracy. A tam, gdzie przechowywana jest żywność - czyli w marketach, przetwórniach spożywczych, restauracjach, foodcourtach - sprzątanie powinno odbywać się na bieżąco.

 
Nilfisk_sklep.jpg
 

Ale wyrabiany zysk często zależy od poziomu uzyskiwanych oszczędności. Wie o tym Nilfisk, wiodący producent urządzeń czyszczących. To dlatego jego maszyny sprzątające stanowią połączenie wydajności z ergonomią i oszczędnością. Jednym z ważniejszych pomocników przy codziennym sprzątaniu powierzchni handlowych oraz przemysłowych może się stać SC500 - średnich rozmiarów automat szorująco-zbierający.

- SC500 to nasz okręt flagowy z tak zwanej serii szarej - komentuje Damian Kozłowski, dyrektor sprzedaży w Nilfisk. - W skład serii wchodzą różne maszyny do sprzątania powierzchni handlowych i przemysłowych, od poręcznego urządzenia szorującego SC100, doskonale sprawdzającego się w trudno dostępnych miejscach, po sporych rozmiarów agregat samojezdny SC6000. Zwracamy jednak szczególną uwagę właśnie na SC500, bo to maszyna uniwersalna, idealna do czyszczenia różnych rodzajów przestrzeni.  
 
Czym zatem Nilfisk SC500 wyróżnia się na tle konkurencji?
Po pierwsze - technologią. Funkcja SmartFlow dostosowuje dozowanie detergentu do prędkości jazdy, a system EcoFlex umożliwia kontrolę nad jego zużyciem. Dzięki temu urządzenie jest nie tylko bardziej oszczędne, ale i ekologiczne. Technologia przychodzi z pomocą także w kwestii prostoty obsługi: przycisk OneTouch jednocześnie uruchamia wszystkie elementy maszyny, podczas gdy technologia SmartKey umożliwia skonfigurowanie jej dla różnych użytkowników. Korzystanie z SC500 nie wymaga więc długiego wczytywania się w skomplikowane instrukcje obsługi. Natomiast dzięki obniżającemu poziom hałasu systemowi SilenTech, sprzątanie staje się możliwe także w godzinach pracy obiektu - dźwięki wydawane przez urządzenie nie będą uciążliwe dla klientów.

Po drugie - ergonomią. Automat SC500 to maszyna łatwa w obsłudze, lekka, mobilna i kompaktowa. Zwrotność ma szczególne znaczenie w ograniczonej przestrzeni, na przykład pomiędzy sklepowymi regałami, a także podczas sprzątania wśród klientów. Dzięki zamontowanym zbiornikom o pojemności aż czterdziestu pięciu litrów, praca może być wykonywana przez długi czas bez niepotrzebnych przerw na pozbycie się zanieczyszczeń.
 
Nilfisk_biuro.jpg

 
Orbitalna technologia REV

To jednak jeszcze nie wszystko. Nilfisk wprowadził na polski rynek także SC500 REV – urządzenie wykorzystujące technikę czyszczenia orbitalnego. Podwójne działanie orbitalnej technologii REV atakuje brud szybko i skutecznie z wielu stron, co pozwala na osiągnięcie jeszcze większych oszczędności (zużycie wody i detergentu spada nawet o 50 proc.).

Po uruchomieniu trybu REV ograniczona zostaje prędkość urządzenia. Zwiększa się nacisk szczotki na podłoże, a zmniejszeniu ulega ilość stosowanego detergentu. Głowica wykonuje ruchy wibracyjne w wielu kierunkach, dzięki czemu brud atakowany jest z wielu stron jednocześnie. A jeśli użyć specjalnej końcówki zdzierającej, technologia REV może być wykorzystana nie tylko do czyszczenia, ale i do renowacji podłóg.

- Zastosowane przez nas nowoczesne technologie oszczędzają nie tylko wodę, energię i chemiczne detergenty, ale przede wszystkim czas poświęcony na sprzątanie - komentuje Damian Kozłowski z Nilfisk. - Proponujemy naszym klientom urządzenie, które dba zarówno o ich portfel, jak i wygodę.

Kto z nas nie lubi oszczędzać? Warto jednak robić to umiejętnie, by przy okazji cięcia kosztów nie tracić jakości wykonywanej pracy. Dlatego w dziedzinie sprzątania opłaca się postawić na nowoczesne technologie.


O Nilfisk
Nilfisk to jeden z czołowych światowych producentów profesjonalnych maszyn czyszczących. Firma dostarcza innowacyjne produkty: odkurzacze, myjki wysokociśnieniowe, automaty szorująco-zbierające oraz maszyny komunalne do sprzątania i pielęgnacji terenów zewnętrznych znajdujące swoje zastosowanie w niemal każdej branży. Głównymi odbiorcami są: przemysł spożywczy, metalurgiczny, farmaceutyczny, chemiczny, transportowy, motoryzacyjny, rolnictwo, budownictwo, centra logistyczne oraz przedsiębiorstwa produkcyjne.

Firma Nilfisk – pierwotnie pod nazwą Fisker & Nielsen – powstała w 1906 r. w Danii, gdzie do dziś znajduje się jej główna siedziba. Spółki handlowe firmy zlokalizowane są w 45 krajach na świecie, a aż 10 zakładów produkcyjnych - w Europie, Ameryce i Azji. Dzięki silnej sieci dystrybucji Nilfisk wprowadza i sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach. Firma zatrudnia w sumie ok. 5,6 tysiąca pracowników, w tym ponad 250 inżynierów pracujących nad innowacyjnością produktów oraz 700 techników.

Produkty Nilfisk na polskim rynku obecne są już od 26 lat. Szybki rozwój rynku maszyn czyszczących w Europie Środkowo-Wschodniej spowodował, że w 2003 r. firma otworzyła swoje przedstawicielstwo w Polsce. Obecnie na naszym rynku Nilfisk oferuje pięć marek swoich produktów: Nilfisk, Viper, Outdoor, IVS oraz Consumer. Firma współpracuje z ponad 120 dystrybutorami na terenie całego kraju. W Polsce znajduje się również sieć autoryzowanych serwisów. Dyrektorem zarządzającym polskiego oddziału Nilfisk Polska jest Ewa Klimont.