HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Jakość, która przekonuje – różne zastosowania czyściw wielokrotnego użytku MEWA
(2017-02-16)

MEWA-Logo16.jpg

 

Czyściwa MEWA wykorzystywane są w 123 000 przedsiębiorstw w 21 krajach w Europie, w przemyśle i w produkcji - do usuwania tłuszczów, olejów, rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń. Tak szerokie zastosowanie czyściwa te zawdzięczają swej wysokiej jakości i świetnym właściwościom. Wyjątkowa struktura powierzchni czyściw oraz ich wydajność sprawiają, iż czas czyszczenia jest krótszy o ok. 35% we porównaniu z czyszczeniem z wykorzystaniem papierowych czyściw.

Czyściwa MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi, co oznacza, iż po użyciu nie lądują w koszu z odpadami, lecz są odbierane przez firmę MEWA od klienta, prane ekologicznie, a następnie, czyste już czyściwa, są ponownie dostarczane klientowi. Stanowi to istotne odciążenie, bowiem klient nie musi się już troszczyć o zamawianie nowych czyściw i utylizację zużytych. MEWA przejmuje za klienta wszystkie obowiązki dotyczące sprawozdawczości wobec organów ochrony środowiska. Ma on zatem pewność, iż wszelkie formalności z tym związane zostaną załatwione we właściwy sposób.

Klient ma do wyboru cztery różne wysokiej jakości produkty:
-
MEWATEX®  - trwałe czyściwo do wszelkich zastosowań,
-
MEWATEX® PLUS – miękkie i delikatne czyściwo do wrażliwych powierzchni,
-
MEWATEX® ULTRA – delikatne czyściwo do wszelkich powierzchni o delikatnej i wrażliwej na uszkodzenia strukturze, 
-
MEWA PROTEX®  - najlepsze czyściwo do powierzchni o najwyższych wymaganiach.

Klient może zatem dobrać odpowiedni rodzaj czyściwa do danego obszaru zastosowań oraz ilość czyściw, potrzebną do wykorzystania w jego zakładzie lub warsztacie.  

Wiele doskonałych właściwości…
Najwyższej jakości przędza oraz specjalne techniki tkania sprawiają, iż czyściwa MEWA posiadają optymalne właściwości chłonne i polerujące.Czyściwa MEWA:
-
są trwałe i odznaczają się doskonałą chłonnością i efektywnością czyszczenia,
-
specjalnie przygotowana przędza bawełniana gwarantuje efektywne czyszczenie powierzchni szczególnie wrażliwych na uszkodzenia, bez pozostawiania na nich kłaczków, 
-
specjalny rodzaj przędzy silnie chłonnej tkaniny, z jakiej wykonane są czyściwa, sprawia, że czyściwo bardzo szybko wchłania ilość cieczy, która stanowi wielokrotność jego ciężaru.

Czyściwa wielokrotnego użytku firmy MEWA są bardziej trwałe i przyjazne dla środowiska, niż czyściwa papierowe czy te ze starych szmat, które często wykorzystywane są czyszczenia, stając się potem odpadami. „Fakt, iż czyściwa MEWA są produktem wielokrotnego zastosowania, pozwala ograniczyć ilość powstających niebezpiecznych odpadów, bowiem nasze czyściwa mogą być prane i wykorzystywane ponownie do 50 razy.”, wyjaśnia Piotr Borowczyk, kierujący przedstawicielstwem firmy MEWA w Polsce.

MEWA_Siegel_EN.jpg 

MEWA Textil-Management

Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić z katalogu artykuły BHP oferowane pod marką „World WideWork by MEWA“. 4900 pracowników obsługuje ponad 174 600 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2015 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 612 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2016 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz trzeci przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.

www.mewa-service.pl

Filmy o MEWA Textil-Management: http://www.youtube.com/user/mewaPOL

MEWA na Twitterze:
 twitter.com/mewa_pl

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
E-mail: biuro@adiunctor.pl


 Zdjęcia: MEWA

Delikatne czyściwo MEWA Ultra pozwala utrzymać w czystości delikatne powierzchnie części maszyn.


 
Czyściwa wielokrotnego użytku wykorzystywane są także do czyszczenia precyzyjnych części maszyn drukarskich.


 
W warsztacie samochodowym czyściwo MEWA wielokrotnego użytku ma wszechstronne zastosowanie w zakresie czyszczenia.