HAKO 2019
Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
GARDA sp. z o.o. sp. k.

GARDA sp. z o.o. sp. k.

UNIA Spółka z o.o

UNIA Spółka z o.o

Poleć nas innym

Odkurzacze dla alergików i ich zalety.
(2016-04-05)

Usuwanie alergenów z toczenia jest zadaniem trudnym. Zwykłe odkurzacze najczęściej radzą sobie z tym fatalnie – ich filtry mają zbyt duże oczka, aby zatrzymać drobiny kurzu czy nawet spore roztocza. Potrzeba zupełnie innych rozwiązań, aby to, co odkurzacz zbiera, nie było za chwilę z niego wyrzucane i żeby odkurzanie przynosiło ulgę, a nie dodatkowe dolegliwości.

odkurzacze-dla-alergikow.png

 

Najskuteczniejszym technicznie rozwiązaniem, ale niestety niemożliwym do zaimplementowania w niektórych typach odkurzaczy, jest filtr wodny. Ten zatrzymuje nawet do 99,99% wszystkich cząsteczek stałych znajdujących się w powietrzu zassanym przez odkurzacz. Trochę inaczej działają suche filtry – te po prostu mają znacznie drobniejsze oczka od tych w zwykłym odkurzaczu. Warto też dodać, że najlepszy filtr w klasycznym odkurzaczu wcale nie służy do oczyszczania powietrza, tylko do ochrony silnika przed pyłem – nie ma wpływu na to, ile zanieczyszczeń wydostanie się z odkurzacza, a filtr końcowy najczęściej nie m skuteczności większej niż 30-50%. To zdecydowanie za mało, żeby tego rodzaju rozwiązanie uznać za korzystne dla alergików. Dedykowane dla nich odkurzacze zwykle mają filtrację 3-stopniową, przy czym każdy z filtrów samodzielnie już zapewnia ochronę lepszą niż zwykły filtr klasycznego odkurzacza.

Zgoda – odkurzacze dla alergików nie są urządzeniami tanimi, ale zwykle za ich produkcje odpowiadają specjalistyczne firmy, które dostarczają sprzęt między innymi do szpitali i innych miejsc, w których zachowanie najwyższych standardów sanitarnych jest oczywistym wymogiem. Odkurzacze domowe tych marek od przemysłowych różnią się przede wszystkim wydajnością i wielkością, ale oferują równie wysoką skuteczność neutralizacji alergenów różnych typów. Pod względem użytkowym nie różnią się wiele od znanych odkurzaczy, a filtrów też nie trzeba wymieniać częściej niż raz na miesiąc lub raz na kwartał (zależnie od modelu) – to jednak niewygórowana cena, jak za pozbycie się prawie wszystkich alergenów z odkurzanych powierzchni.

Źródło:
Odkurzacze dla alergików SEBO - alsos.pl